Butik cephe panelleri

Yapılarınız bizimle çok daha değerli

Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli

3h prekast butik cephe paneli, statik hesaba göre gerekli kesit boylarına sahip çelik karkas ile desteklenerek, özel kanal tipli ankraj malzemeleri ile binaya montaj edilir. Mimari tasarıma uygun olarak, modüler hale getirilen 3h prekast GRC Prekast Cephe Panelleri, kaba iskeleti bitmiş yapıya montajlanırken, bina kabasında olması muhtemel şakül ve ölçü problemleri önceden belirlenebilir ve kolayca çözüme kavuşturulabilir.

3h prekast GRC Cephe Panelleri Binanızda Fark Yaratır. Yüksek basınç dayanımına sahip olan beton, çekmeye karşı aynı dayanıklılığı gösteremez. Fiberglas katkılı beton içindeki elyaf malzeme sayesinde hem basınç hem de çekmeye karşı dayanıklılık sağlar. Örneğin, elyafın dayanımı çeliğin 3 katı, esnekliği de 4 katı kadardır. Ayrıca elyaf paslanma bir malzeme olduğu için çok uzun yıllar boyunca bozulmaz. 3h prekast İzolasyonlu Cephe Panel Sistemi düz ve pürüzsüz yüzeyleri ile binaların diğer binalardan anında ayırt edilmesini sağlar.

Fiyat Teklifi Almak İçin Tıklayın.

 • Kalıbını yapabildiğiniz herşeyi GRC ile yapabilirsiniz. Sınırsız doku, çekil olanağı vardır. Her türlü mimari detay çözümüne olanak tanır.
 • GRC klasik betona göre çok daha yüksek performans değerlerine sahip özel bir beton türüdür. içerisinde silis kumu, beyaz çimento,su bazı kimyasal katkılar ve özel olarak dirençlendirilmiş cam elyafı lifleri bulunur.
 • GRC su geçirmezdir ve çatlama yapmaz.
 • Korozyona uğramaz, yüzey düzgünlüğünü uzun yıllar korur.
 • İçerisindeki özel cam elyaf lifleri sayesinde darbe aldığında dağılarak parçalanmaz, bütünlüğünü korur.
 • Özgül ağırlığı doğal taş ve klasik betona göre daha hafif olduğundan yapıların zati yükünü azaltır, aşırı yük getirmez.
 • Depreme karşı dayanaklıdır.
 • A1 sınıfı yanmaz malzemedir. Yanmaz, tutuşmaz ve hiçbir şekilde yanarak duman vermez.
 • GRC panellerin yapı kat betonlarına dıştan başlanması nedeniyle, konvansiyonel kaplamalarda tabliyelere bindirilen malzeme kalınlıkları kadar olan kazanımı sunmaktadır.
 • 3h Prekast elemanları içerisinde kullanılan çimento, cam elyafı, katkı maddeleri, kum çevreye uymludur.
 • Farklı iklimlerde ve sıcaklık farklarında kullanıma uygundur.
 • Mükemmel ısı, ses ve su yalıtımı sağlar.
 • İstenilen renge boyanabilir, istenilen renkte üretilebilir.
 • Basınç ve çekmeye karşı mukavemeti yüksektir.
 • Dış etkenlere mükemmel dayanım sağlar.
 • Hızlı ve güvenli montaj yapılır.

3h prekast Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli yapılara özel geliştirilen tasarımlara uygun olarak üretim tesislerimizde üretilmektedir. Prekast cephe paneli üretim süreci; kalıp yapımı, karkas imalatı, döküm, izolasyon ve montaj aşamalarından oluşmaktadır.

Kalıp aşaması üretilecek elemanların dökümü için hazırlanan kalıpların yapımını içerir. Projenin özelliğine göre kalıplar polyester, ahşap veya çelik malzemeden üretilmektedir. Bir sonraki imalat aşaması ise tüm prekast panellerinde tamamı galvanizli karkas sistemi kullanılarak gerçekleştirilir.

Döküm aşamasında ise panellere ve diğer tüm üretimlerimize elyaf takviyeli betonlar için geliştirilmiş Owen’s Corning üretimi Cem-Fil® marka elyaf kullanılmaktadır. Elyaf katkılı beton üretiminde Cem-Fil veya muadili alkali dayanımlı elyaf kullanılması çok önemlidir. Piyasada satılan elyaf zaman içinde betonun içerisindeki alkali elementler ile reaksiyona girerek erimekte ve elemanlar özelliğini yitirmektedir. Bu da ileride çatlaklara neden olarak malzemenin işlevini yitirmesine ve cephede ciddi izolasyon problemlerine neden olmaktadır. Döküm için kullanılan tüm özel sprey sistemleri İngiltere’den ithal edilmiştir. İngiltere’den ithal edilen özel sprey sistemlerinin kullanıldığı dökümden çıkan panellerde, muadillerine göre hafif fakat çok etkili bir izolasyon malzemesi olan ve yangın yönetmeliğinin zorunlu tuttuğu A1 yanmazlık sınıfında alüminyum folyolu taşyünü kullanılmaktadır


3h prekast Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Paneli malzemeleri, üretimleri tamamlandıktan sonra uygulanacakları binalara projeye göre özel olarak üretilmiş çelik ankrajlar kullanılarak monte edilmektedir. Bu şekilde prekast montajı yapılmış cephe panelleri, bir deprem durumunda binada ortaya çıkan yük değişimlerini tolere edecek şekilde uygulanmaktadır. Üretimimiz her aşamada sıkı bir denetim ve kalite kontrolden geçmektedir. GRCA AMS (Elyaf Katkılı Beton Birliği Onaylı Üretici Belgesi) ye sahip olan firmamız, tecrübeli ve profesyonel ekibimiz tarafından onay verilen ürünlerimiz montaj sahasına sevk edilir.

İletişim

Yenilikçi çözümleri, kalite ile birleştirerek hizmet veren 3H PREKAST bize ulaşın...

Adres

GENEL MERKEZ: Adnan Kahveci Mah. Yavuz Sultan Selim Bulvarı Perla Vista Sitesi A Blok D: 69 Beylikdüzü / İSTANBUL

ANADOLU YAKASI OFİS: Sur Yapı Eksen İstanbul Sitesi Tantavi Mahallesi Estergon Caddesi F Blok Kat:1 D:34 Ümraniye/İSTANBUL

FABRİKA: Alipaşa Mh. Pehlivan Arif Sk. No:15 Silivri/İSTANBUL

Telefon

Tel: (0212) 663 02 72-73 Fax: (0212) 653 23 67 Fabrika Tel: (0212) 716 51 94